Doç. Dr. Osman ÇAYDERE

Grafik Atölyesi

Doç. Dr. Osman Çaydere Grafik Atölyesi’nde eğitim gören öğrencilerin çalışmalarının yer aldığı internet sitesine hoş geldiniz.

Sayfada Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı 2018-2021 dönemi öğrencilerinin Grafik Tasarım Ana Sanat Atölye çalışmalarından bir seçki yer almaktadır. .

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü

Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı

Doç. Dr. Osman ÇAYDERE

HAKKIMIZDA

1926 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı ile temelleri atılan Gazi Üniversitesi’nin 1932 yılında eğitim öğretime başlayan ilk bölümlerinden olan Ana Bilim Dalımız; çağdaş bilgilerle donatılmış Resim-iş (Görsel Sanatlar) öğretmeni, plastik sanatlar alanında eserler üreten sanatçılar, tasarımcılar yetiştirmektedir. Türkiye’nin alanında öncü bu eğitim kurumu, yurt genelindeki eğitim veren çok sayıda fakülte ve bölümün kuruluş dinamiğidir. Resim-İş Eğitim Ana Bilim Dalı’na özel yetenek sınavıyla öğrenci alınmaktadır.

Gazi Üniversitesi Ana Yerleşkesinde bağımsız bir binası olan Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı’nda, teorik derslerin yanı sıra Resim, Grafik, Heykel Ana Sanat Atölye dersleri de uygulamalı olarak verilmektedir.

Ana Bilim Dalı binasında bulunan Malik Aksel Sergi Salonu’nda öğretim yılı boyunca öğrenci sergileri gerçekleşmektedir. Aynı binada, geçmişten günümüze Resim İş Eğitiminde kullanılan eğitim araç gereçlerin sergilendiği Resim İş Belleği bir müze olarak ziyarete açıktır.

Ayrıca Ana Bilim Dalı lisans öğrencileri, yurt dışındaki üniversitelerle yapılan anlaşmalar doğrultusunda Erasmus Öğrenci Değişim Programı’ndan yararlanabilmektedir.

Resim İş Eğitimi Ana Bilim Dalı’ndan mezun olan öğrenciler Millî Eğitim Bakanlığına bağlı veya özel okullarda öğretmen olarak istihtam edilebilmelerinin yanı sıra akademik çalışmaya yönelik yüksek lisans ve doktora yapma imkânına da sahiptirler. Ayrıca mezunlarımız Görsel Sanatlar öğretmeni olmanın dışında çeşitli üniversitelerde akademik personel olarak; kamu kuruluşlarında, özel sektörde iletişim uzmanı, reklamcı ve tasarımcı olarak da çalışabilmektedirler.

Osman ÇAYDERE Grafik Atölyesi Mezuniyet Sergisi​

0
Öğrenci
0 +
Tasarım
0
Öğretmen

TASARIMCILAR

Tasarımcı adayı her bir öğrencinin artsteps.com’da kendi tasarladığı sanal sergisine aşağıdaki fotoğraflarına tıklayarak erişebilirsiniz.

Daha iyi bir sergi gezinimi tecrübesi için bilgisayar tarayıcınızdan sergi ziyaretleri yapmanızı tavsiye ederiz.

Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki fennin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.

Mustafa Kemal ATATÜRK

İLETİŞİM

(312) 202 84 15
osmancaydere@gmail.com
Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Binası Emniyet Mahallesi Bandırma Caddesi No: 6/7A ANKARA